На гранітний пам’ятник, окрім портрета, обов’язково наноситься ПІБ померлого, дата народження і смерті, а також епітафії – невеликі вірші, що виражають скорботу рідних і близьких, або перераховують кращі риси того, що відійшов у інший світ.
Наносити написи на граніт можуть різними способами, на сьогоднішній день найпоширеніші: просте гравіювання, гравіювання з покриттям сусальним золотом, рубані літери та бронзова фурнітура.
Гравірування
Найкраще підходить для нанесення написів на чорний граніт – габро. На сірому чи червоному камені вигравіруваний напис дуже погано видно.
Гравіювання написів може проводитися декількома способами: вручну, на верстаті під комп’ютерним керуванням або піскоструминним методом.
Звичайно ж, написи, нанесені досвідченим художником, виглядають найкраще. Вручну художник може зробити борозни у камені глибшим, ніж верстат. Але така робота і коштує дорожче.
Найчастіше зараз наносять написи на верстатах під комп’ютерним керуванням. Художник потім лише підправляє як портрет, і напис. Плюс такого методу – швидкість (за два-три дні все буде готове, тоді як художник може два тижні займатися такою роботою), та прийнятна ціна.
Піскоструминний метод застосовується нечасто, і підходить він більше для нанесення візерунків.
Гравіювання з покриттям сусальним золотом
В результаті виходить напис “золотими” літерами. У такий спосіб найчастіше наносять ПІБ, і дати народження та смерті. Гарно виглядає на будь-якому камені. Але якщо пам’ятник із червоного чи сірого граніту – сюди підійдуть лише такі літери.
Замовляючи такий напис, добре уточнюйте, яким чином і яким матеріалом він наноситиметься. Справа в тому, що під виглядом сусального золота часто береться звичайна золота фарба, яка починає змиватись через три-чотири роки, і напис треба буде підфарбовувати.
Справжнє сусальне золото коштує дорого і далеко не кожен майстер знає правильну технологію його нанесення на камінь.
Рубані літери
Наносяться вручну художником чи скульптором по каменю. Напис виходить дуже чіткий і буде помітний навіть через довгі роки.
Бронзова фурнітура
Це букви, виготовлені із бронзи. Кріпляться на камінь спеціальним двокомпонентним клеєм.
Плюси – такі букви добре помітні на чорному камені в будь-яку погоду (як відомо, гравіювання під час дощу тьмяніє), і обійдуться дешевше, ніж золочення.
Мінус – не так ефектно виглядають на кольоровому камені і вимагають акуратного догляду.
На чорному камені будь-які літери виглядають добре. Що стосується червоного, сірого та зеленого граніту, тут уже потрібно або робити золочення, або купувати бронзові літери.
Салон «Ритуальний Світ» займається виготовленням пам’ятників на замовлення. Ми наносимо і портрети, і малюнки, і написи будь-яким способом на вибір клієнта.
Замовити пам’ятник ви можете звернувшись в наш салон.