Важливі поради…

 

Серед людей прийнято намагатися стримувати в собі почуття розпачу, скорботи, болю втрати, чи це правильно?

Абсолютно ні. Взагалі, стримування себе у проявах емоційної сторони нашого життя призводить до серйозних захворювань як фізичних, так і психічних. Тим більше, якщо мова йде про таке сильне почуття як біль втрати. Стримуючи себе ми розтягуємо цей біль на роки.  Народна мудрість говорить про те, що якщо ми не можемо загасити багаття, то краще його роздмухати – швидше догорить.

Чи потрібно забороняти дітям бути присутніми на похованні ?

Забороняти не потрібно, через те, що ставши дорослими діти часто ображаються на те, що їм не дозволили провести бабусю чи діда в останню путь. Однак, діти набагато чутливіші за дорослих і ні в якому разі не можна їх примушувати цілувати небіжчика, або щось говорити.

Що робити, якщо покійний з’являється у вісні ?

Традиції православної церкви говорять про те, що небіжчик приходить у вісні через нерозкаяні гріхи і таким чином просить у рідних за себе більше молитов. Ви допоможете душі рідної людини, якщо кожен день хоча б у коротенькій молитві будете за неї просити у Бога милості. Також можете у трьох церквах замовити сорокоуст, навіть якщо сорок днів вже минуло. Запросіть священика освятити домівку, де жив покійний. Облаштуйте вдома невеликий куточок, де розмістіть ікони та фото покійного. У поминальні дні, або просто коли на душі відчуєте потребу, запалюйте там свічку. Таким чином, всі ваші «домашні» будуть згадувати та молитися за душу рідної людини.

Чи можна молитися за душу людини яка, як ми вважаємо, в Бога не вірила ?

Не тільки можна, але й потрібно. Справа у тому, що віра в Бога це дуже особисте, дуже глибоке відчуття. Ми можемо не розділяти, не приймати суто релігійні питання та їх зовнішні вияви, але у більшості люди  десь глибоко все ж таки вірять. Не нам їх судити, а от молитися за них потрібно.  

Що таке сорокоуст ?

Сорокоуст це посилена молитва за упокій душі впродовж сорока літургій. Вам необхідно до початку церковної служби (літургії) подати записку, де написати спочатку ім’я новоприставленого, а потім всіх ваших померлих родичів. Сорок служб підряд священики молитимуться за рідну Вам людину.